| Automatic Grade | Automatic,Semi-Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Plastic Recycling Machine, Post Consumer PET Bottle / Flakes Recycling Machine |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Automatic Grade | Automatic,Semi-Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Plastic Recycling Machine, Post Consumer PET Bottle / Flakes Recycling Machine |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V,50HZ,3Phase Or Customized |
|---|---|
| Automatic Grade | Automatic |
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Plastic Recycling,PET Flakes Bottle Washing,recycle Xps,pet Bottle Recycling |
| Shaft Design | Single |
|---|---|
| Use | Waste Plastic Crusher,Plastic Pipe Crusher,Tyres |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V50HZ3phase Or Customzed |
| Plastic Type | PP/PE |
| Capacity | 100-1000kg/h Plastic Crusher |
|---|---|
| Voltage | 380V/50Hz/3Phase,Customized |
| Use | Waste Plastic Crusher,Film Crusher |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Online Support,Video Technical Support,Field Installation,commissioning And Training |
| Certification | CE,ISO9001,CE ISO SGS |
| Voltage | 380V,Customized |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Video Technical Support,Field Installation,commissioning And Training,Online Support |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Plastic Recycling,Waste Film Washing Line,drying |
| Automatic Grade | Automatic |
| Capacity | 300-1000kg/h Plastic Crusher |
|---|---|
| Voltage | 380V/50Hz/3Phase,Customized |
| Use | Waste Plastic Crusher,Plastic Bottle Crusher, Plastic Recycling Machine |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Online Support,Video Technical Support,Field Installation,commissioning And Training |
| Warranty | 1 Year |
| Capacity | 100-1000kg/h Plastic Crusher |
|---|---|
| Voltage | 380V/50Hz/3Phase,Customized |
| Use | Waste Plastic Crusher,Film Crusher |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Online Support,Video Technical Support,Field Installation,commissioning And Training |
| Certification | CE,ISO9001,CE ISO SGS |
| Voltage | 380V,Customer Standard |
|---|---|
| Automatic Grade | Automatic |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Plastic Recycling,PET Flakes Bottle Washing,pet Bottle Recycling |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Online Support |
| Voltage | 380V,Customer Standard |
|---|---|
| Automatic Grade | Automatic |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Plastic Recycling,PET Flakes Bottle Washing,pet Bottle Recycling |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Online Support |