| Capacity | 100-1000kg/h Plastic Crusher |
|---|---|
| Voltage | 380V/50Hz/3Phase,Customized |
| Use | Waste Plastic Crusher,Plastic Bottle Crusher, Plastic Recycling Machine |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Online Support,Video Technical Support,Field Installation,commissioning And Training |
| Certification | CE,ISO9001,CE ISO SGS |
| Voltage | 380V 50HZ,Customized |
|---|---|
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Field Installation,commissioning And Training,Video Technical Support |
| Power(w) | Depend |
| Application | Granules |
| Color | Custom-made |
|---|---|
| Materials | Waste Plastic Drum, Tyre, Wood And So On |
| Volt | 380V/3Phase/50Hz |
| Blade Material | 9CrSi, SKD-11, D2 And So On |
| Blade Shaft | Two Shafts |
| Material | Waste Plastic Bottles |
|---|---|
| Capacity | 300kg/h, 500kg/h, 1000kg/h, 2000kg/h |
| Warranty | 12 Months |
| Voltage | 380V/3Phase/50Hz Or Custom-made |
| Color | Custom-made |
| Material | Waste PE PP Rigid Flakes |
|---|---|
| Color | Custom-made |
| Volt | 380V/3Phase/50Hz Or Custom-made |
| Screw | Single, Two Stages |
| Capacity | 300kg/h, 500kg/h, 1000kg/h |
| Material | Waste PE Films, PP Wove Bags |
|---|---|
| Color | Custom-made |
| Volt | 380V/3Phase/50Hz Or Custom-made |
| Screw | Single, Two Stages |
| Capacity | 300kg/h, 500kg/h, 1000kg/h |
| Material | PET Bottles, PE Bottles, PVC Bottles, PP Bottles |
|---|---|
| Capacity | 300kg/h- 2000kg/h |
| Warranty | 12 Months |
| Voltage | Custom-made According To Customer's Requirement |
| Color | Custom-made |
| Color | Custom-made |
|---|---|
| Materials | Waste Plastic Drum, Tyre, Wood And So On |
| Volt | 380V/3Phase/50Hz |
| Blade Material | 9CrSi, SKD-11, D2 And So On |
| Blade Shaft | Double |
| Color | Custom-made |
|---|---|
| Materials | Waste Plastic Drum, Tyre, Wood And So On |
| Volt | 380V/3Phase/50Hz |
| Blade Material | 9CrSi, SKD-11, D2 And So On |
| Blade Shaft | Double |
| Color | Custom-made |
|---|---|
| Materials | Waste Plastic Drum, Tyre, Wood And So On |
| Volt | 380V/3Phase/50Hz |
| Blade Material | 9CrSi, SKD-11, D2 And So On |
| Blade Shaft | Double |