| Material | PE PP PS PVC ABS Lumps |
|---|---|
| Color | Custom-made |
| Power Supply | 380V/3Phase/50Hz Or Custom-made |
| Blade Shaft | Single |
| Blade Material | SKD-11 |
| Material | PE, HDPE Films |
|---|---|
| Color | Custom-made |
| Volt | 380V/3Phase/50Hz Or Custom-made |
| Warranty | 12 Months |
| Final Moisture | About 1% |
| Material | PE Films, PP Woven Bags, PP Films, PP Jumbo Bags |
|---|---|
| Color | Custom-made |
| Power Supply | 380V/3Phase/50Hz Or Custom-made |
| Blade Shaft | Single |
| Blade Material | SKD-11 |
| Voltage | Customized |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Application | Plastic Recycling,PET Flakes Bottle Washing,pet Bottle Recycling |
| Material Processed | Bottle Flakes,waste Pet |
| Final Product | Plastic Bottles Without Labels |
| Voltage | 380V 50HZ,Customized |
|---|---|
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Application | Granules |
| Screw Design | Parallel Double-screw |
| Material | Plastic Fiber, PET Fiber |
|---|---|
| Color | Custom-made |
| Power Supply | 380V/3Phase/50Hz Or Custom-made |
| Blade Shaft | Single |
| Blade Material | SKD-11 |
| Material | PE Film, PP Woven Bags |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Function | Cutting Compaction And Granulating Machine |
| Color | Custom-made |
| Capacity | 200kg/h, 300kg/h, 500kg/h, 800kg/h |
| Material | PE Film, PP Woven Bags |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Function | Cutting Compaction And Granulating Machine |
| Color | Custom-made |
| Capacity | 200kg/h, 300kg/h, 500kg/h, 800kg/h |
| Material | PP Woven Bags, PE Films |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Function | Cutting Compaction And Granulating Machine |
| Color | Custom-made |
| Condition | New |
| Color | Custom-made |
|---|---|
| Shaft | Double Shafts |
| Warranty | 12 Months |
| Voltage | 380V/3Phase/50Hz Or Custom-made |
| Materials | Waste Plastic Films, Garbage Films, Woven Bags, Ton Bags |