| Applied For | PET Chips/ PET Recycled Flake |
|---|---|
| Processing | Feeding--Drying And Crystallization---Discharging |
| Drying Time | 20mins (can Be Adjustable By Moisture Need) |
| Power Consumpron | Only 45% Of Conventional Dehumidifier |
| Heater | Infrared Wave |
| Color | Custom-made |
|---|---|
| Material | PET Masterbatches |
| Voltage | 380V/3Phase/50Hz Or Custom-made |
| Drying Time | 20 Mins According To Materials |
| Condition | New |
| Delivery Time | 5~8weeks |
|---|---|
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Lianda |
| Certification | CE,ISO9001 |
| Certification | CE,ISO9001,CE SGS ISO9001 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Capacity | 100-1000kg/h |
| Packaging Details | Factory Standard package or customized package |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Color | Custom-made |
| Capacity | 300-1000kg/h |
| Function | Crushing, Washing And Drying |
| Packaging Details | Export standard packaging. |
| Applied For | PBAT ,PLA, PET, APET, APET, GPET, CPET, PLA, HIPS, PE, ABS, EVA ,PC, PEEK, PPS, PTFE, PEEK, TPU, TPE |
|---|---|
| Drying Temperature | Can Be Adjustable By Material Property |
| Drying Time | 20mins (can Be Adjustable By Moisture Need) |
| Power Consumpron | Only 45% Of Conventional Dehumidifier |
| Processing | Dry And Crystallization At A Time |