| Capacity | 100-1000kg/h Plastic Crusher |
|---|---|
| Voltage | 380V/50Hz/3Phase,Customized |
| Use | Waste Plastic Crusher,Film Crusher, PP Raffia Bag Crusher, Agricultural Film Recycling Machine |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Online Support,Video Technical Support,Field Installation,commissioning And Training |
| Certification | CE,ISO9001,CE ISO SGS |
| Capacity | 100-1000kg/h Plastic Crusher |
|---|---|
| Voltage | 380V/50Hz/3Phase,Customized |
| Use | Waste Plastic Crusher,Film Crusher, PP Raffia Bag Crusher, Agricultural Film Recycling Machine |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas,Online Support,Video Technical Support,Field Installation,commissioning And Training |
| Certification | CE,ISO9001,CE ISO SGS |
| Automatic Grade | Automatic |
|---|---|
| Application | Plastic Recycling,pet Bottle Recycling |
| Plastic Type | PET |
| Delivery Time | 5~8weeks |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Applied For | HDPE LDPE LLDPE PP Film,PP Raffia Bag, Agricultural Film, |
|---|---|
| Production Capacity | 300-1000kg/h |
| Voltage | 380V 50HZ 3PHASE Or Customized |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service | Video Technical Support, Free Spare Parts, Field Installation |
| Applied For | HDPE LDPE LLDPE PP Film,PP Raffia Bag, Agricultural Film, |
|---|---|
| Production Capacity | 300-1000kg/h |
| Voltage | 380V 50HZ 3PHASE Or Customized |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service | Video Technical Support, Free Spare Parts, Field Installation |
| Applied For | HDPE LDPE LLDPE PP Film,PP Raffia Bag, Agricultural Film, |
|---|---|
| Production Capacity | 300-1000kg/h |
| Voltage | 380V 50HZ 3PHASE Or Customized |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service | Video Technical Support, Free Spare Parts, Field Installation |
| Applied For | HDPE LDPE LLDPE PP Film,PP Raffia Bag, Agricultural Film, |
|---|---|
| Production Capacity | 300-1000kg/h |
| Voltage | 380V 50HZ 3PHASE Or Customized |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service | Video Technical Support, Free Spare Parts, Field Installation |
| Voltage | 380V |
|---|---|
| Condition | New |
| Warranty | 12 Months |
| Application | Plastic Recycling |
| After-sales Service Provided | Online Support |
| Material | Industry Waste PE Film, PP Woven Bags |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Function | Cutting Compaction And Granulating Machine |
| Color | Custom-made |
| Capacity | 200kg/h, 300kg/h, 500kg/h, 800kg/h |
| Material | PE PP PET PVC Bottles |
|---|---|
| Capacity | 500kg/h-2000kg/h |
| Warranty | 12 Months |
| Voltage | 380V/3Phase/50Hz Or Custom-made |
| Color | Custom-made |