| Voltage | Customized |
|---|---|
| Application | Plastic Recycling,Multching Film Reycling, Cement Bag Recycling Machine |
| Name | Film De-sanding Machine |
| Material | Plastic Bags , Mulching Films, |
| Delivery Time | 5~8weeks |
| Shaft Design | Single Shaft |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V 50HZ 3PHASE Or Customized |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Plastic Lumps,PP/PE Film, Jumbo Bag, Agricultural Gound Film, Baled Films, |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Color | Custom Made |
| Final Flakes Size | 12-14mm |
| Final Moisture Content | 1.8% |
| Function | Sorting, Crushing, Washing, Drying |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Color | Custom Made |
| Final Flakes Size | 12-14mm |
| Final Moisture Content | 1.8% |
| Function | Sorting, Crushing, Washing, Drying |
| Material | PE ABS PC Blocks, Lumps |
|---|---|
| Capacity | 1000kg/h-2000kg/h |
| Warranty | 12 Months |
| Voltage | 380V/3Phase/50Hz Or Custom-made |
| Color | Custom-made |
| Capacity | 300kg/h, 500kg/h, 1000kg/h |
|---|---|
| Voltage | Customized |
| Color | Customized |
| Warranty Period | 12 Months |
| Service | 24 Hours |
| Model | Standard Machine |
|---|---|
| Plastic Type | PET Bottles |
| Delivery Time | 5~8weeks |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Place of Origin | China |
| Material | PET Bottles, PE Bottles, PVC Bottles, PP Bottles |
|---|---|
| Capacity | 300kg/h- 2000kg/h |
| Warranty | 12 Months |
| Voltage | Custom-made According To Customer's Requirement |
| Color | Custom-made |
| Material | PE Films, PP Woven Bags |
|---|---|
| Capacity | 300kg/h- 2000kg/h |
| Warranty | 12 Months |
| Voltage | 380V/3Phase/50Hz Or Custom-made |
| Color | Custom-made |
| Applied For | PBAT ,PLA, PET, APET, APET, GPET, CPET, PLA, HIPS, PE, ABS, EVA ,PC, PEEK, PPS, PTFE, PEEK, TPU, TPE |
|---|---|
| Drying Temperature | Can Be Adjustable By Material Property |
| Drying Time | 20mins (can Be Adjustable By Moisture Need) |
| Power Consumpron | Only 45% Of Conventional Dehumidifier |
| Processing | Dry And Crystallization At A Time |