| Delivery Time | 5~8weeks |
|---|---|
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Lianda |
| Certification | CE,ISO9001 |
| Delivery Time | 5~8weeks |
|---|---|
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Lianda |
| Certification | CE,ISO9001 |
| Material | PE Films, PP Woven Bags, PP Films, PP Jumbo Bags |
|---|---|
| Color | Custom-made |
| Power Supply | 380V/3Phase/50Hz Or Custom-made |
| Blade Shaft | Single |
| Blade Material | SKD-11 |
| Material | PE Films, PP Woven Bags, PP Films, PP Jumbo Bags |
|---|---|
| Color | Custom-made |
| Power Supply | 380V/3Phase/50Hz Or Custom-made |
| Blade Shaft | Single |
| Blade Material | SKD-11 |
| Material | PE PP PS PVC ABS Lumps |
|---|---|
| Color | Custom-made |
| Power Supply | 380V/3Phase/50Hz Or Custom-made |
| Blade Shaft | Single |
| Blade Material | SKD-11 |
| Delivery Time | 5~8weeks |
|---|---|
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Lianda |
| Certification | CE,ISO9001 |
| Used For | Crystallization Of PET Pellets/ Chips, PET Sheet Scrap, PET Flake |
|---|---|
| Output | 100kg/h To 1000kg/h |
| Heating Way | Infrared Lamps |
| Crystallization Time | 15-20mins |
| Temperature | Can Be Adjustable By Material Need |
| Automatic Grade | Automatic,Semi-Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Plastic Recycling Machine, Post Consumer PET Bottle / Flakes Recycling Machine |
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Power Source | 380V 50HZ 3Phase Or Customized |
|---|---|
| Used With | Injection Molding Machine Or Various Plastic Shaping Machine |
| Applied For | PP/PE PET PVC ABS Or Other Plastic Materials |
| Warranty | 1year |
| Certificate | CE ISO9001 SGS |
| Packaging Details | Factory standard package or customized package |
|---|---|
| Delivery Time | 40 working days |
| Payment Terms | T/T, L/C, Western Union |
| Place of Origin | CHINA |
| Brand Name | LIANDA |