| Material | Waste PP Woven Bags, PP Film, PE Films |
|---|---|
| Color | Custom-made |
| Volt | 380V/3Phase/50Hz Or Custom-made |
| Warranty | 12 Months |
| Final Moisture | About 1% |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Capacity | 300kg/h, 500kg/h, 1000kg/h |
| Volt | 380V 3phase 50Hz Or Custom Made |
| Function | Crushing, Washing And Drying |
| Color | Custom Made |
| Material | PE PP Films, Woven Bags, Ton Bags, Jumbo Bags |
|---|---|
| Rotating Speed | 1800rpm |
| Warranty | 12 Months |
| Volt | 380V/3Phase/50Hz Or Custom-made |
| Final Moisture | 10% |
| Shaft Design | Double Shaft |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
| Voltage | 380V 50HZ 3PHASE Or Customized |
| Warranty | 1year |
| Application | Shredding Large Volume Materials, Such As Car Shells, Tires, Metal Barrels, Scrap Aluminum, Scrap Steel, Household Garbage, Hazardous Waste, Industrial Garbage |
| Material | PE PP PS PVC ABS Lumps |
|---|---|
| Color | Custom-made |
| Power Supply | 380V/3Phase/50Hz Or Custom-made |
| Blade Shaft | Single |
| Blade Material | SKD-11 |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Color | Custom-made |
| Volt | 380V 3Phase 50Hz Or Custom-made |
| Function | Crushing, Washing And Drying |
| Capacity | 300kg/h, 500kg/h, 1000kg/h |
| Material | PE PP PS PVC ABS Lumps |
|---|---|
| Color | Custom-made |
| Power Supply | 380V/3Phase/50Hz Or Custom-made |
| Blade Shaft | Single |
| Blade Material | SKD-11 |
| Voltage | 380V 50HZ |
|---|---|
| Condition | New |
| Certificate | CE,ISO9001 |
| WeFinal Product Ight | PET Pellets |
| Application | Granules,Pipe |
| Applied For | PET Chips/ PET Recycled Flake |
|---|---|
| Processing | Feeding--Drying And Crystallization---Discharging |
| Drying Time | 20mins (can Be Adjustable By Moisture Need) |
| Power Consumpron | Only 45% Of Conventional Dehumidifier |
| Heater | Infrared Lamps |
| Material | PE Films |
|---|---|
| Color | Custom-made |
| Volt | 380V/3Phase/50Hz Or Custom-made |
| Warranty | 12 Months |
| Final Moisture | About 1% |